Letní sezóna

Pěší turistika

Blízké okolí Hotelu Lesní Dům rozhodně nadchne milovníky turistiky pro své široké spektrum možností. Bavorský les je ve střední Evropě největší souvislou lesní oblastí. Velký Javor nabízí turistické stezky pro každého. Od jednoduchých procházek až po namáhavé celodenní tůry.

Javor se svou výškou 1456 m, je také nazýván „Mont Blanc Bavorského lesa“. Nová sedačková lanovka vás přepraví do 4 minut až těsně pod vrchol. Odtud vedou svahy různých délek a obtížností. Na vrcholu se odměníte krásným výhledem na Bavorský les a Šumavu. Za příznivé viditelnosti můžete zahlédnout i vzdálené vrcholky Alp.

Další možností jsou stovky kilometrů pěších tras, které Šumava nabízí. Za zmínku stojí návštěva jezer ledovcovitého původu – Černé a Čertovo, zajímavý je také jediný vodopád na Šumavě – Bílá Strž a krásným výhledem se můžete pokochat z rozhledny Pancíř či z vrcholu Velkého Ostrého.

Procházet se nad zemí ve výšce 8 až 25 m nenarušenou přírodou, tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy vám nabízí Stezka v korunách stromů v Národním parku Bavorský les. Stezka korunami stromů se nachází v Neuschönau a je nejdelší stezka na světě v korunách stromů, jejíž délka je 1300 m.

Cykloturistika

Šumava je doslova rájem pro cyklisty. Vychutnejte si na kole překrásnou krajinu Šumavy díky přibližně 500 km značených cyklistických stezek.

Pro adrenalinové nadšence je k dispozici nedaleký Bikepark ŠPIČÁK, který je v provozu od června do října a nabízí výběr možností kombinovat v jízdě freeride, downhill, horth shore a skoky.
Historické památky

Pro milovníky poklidnějších aktivit můžete navštívit plno historických a zajímavých památek v blízkém okolí. Prozkoumejte např. zříceninu hradu Pajrek, hrad Kašperk, muzeum v přírodě ve Finsterau, fascinující svět skla na vás čeká v Glasmuseu Frauenau či v umělecké sklárně v Mauthu,…
Koupání, aquapark

Pokud Vás lákají vodní radovánky, určitě navštivte městský bazén ZWIESEL (15 km od hranic) nebo přírodní koupaliště Neuschönau s odpočinkovou loukou, hřištěm, ohništěm, sprchami a WC a vstup je zdarma. Nachází se cca hodinu jízdy autem od hotelu.